Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420776269981
Vítáme Vás v internetovém obchodě Neoseeds, který Vám nabízí tradiční i exotická semena. Specialitou v naší nabídce jsou v sezoně naklíčená semena exotických rostlin. Dále zde najdete atraktivní druhy druhy chilli Jolokia bhut, Trinidad moruga scorpian, několik desítek druhů rajčat a mnoho dalších druhů semen.

karta rostliny: Capsicum annuum (Paprika setá)
typ: semena

Chilli Pasilla Bajio 10 semen

Popis
Pasilla Bajio známá též jako „Chile Negro“ je druhem černé chilli papričky. Má kouřovou štiplavou chuť. Je mírně pálivá 100 - 500 SHU. Nejčastěji se používá do omáček, ale je vhodná jako přísada i do jiných pikantních pokrmů a také na sušení a nakládání.


Výška rostliny
Je závislá na podmínkách, ve kterých se pěstuje. Pohybuje se mezi 50 až 70cm.


Plod
Plodem jsou tenkostěnné lusky tmavě hnědé až černé barvy, obvykle 16 - 20cm dlouhé.


Nároky
Rostlina vyžaduje teplé slunné stanoviště, humózní substrát, dobře zásobený živinami častým přihnojením. Malé rostliny přihnojte hnojivem s vyšším obsahem dusíku, například Kristalon Start, ledek atd. V době, kdy rostlina nasazuje na květ použijte hnojiva s vyšším obsahem draslíku a fosforu např. Kristalon Plod a Květ. Sazenice je vhodné vysazovat vždy po dvou těsně vedle sebe. Při pěstování za oknem je možný celoroční výsev, při venkovním pěstování vyséváme již v lednu až únoru.


Výsev a klíčení
Výsev - můžeme provádět celoročně do propustného substrátu (doporučuji kokosové vlákno). Klíčíme při teplotě 25 - 30°C. Po Narostení dvou pravých lístků přesazujeme do humózní zeminy. Při výsadbě sazenic do volné půdy je nejvhodnější doba v druhé půli května. Pro dosažení maximální pálivosti se před sklizní omezí zálivka.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,88 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 10 semen a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


      © Aleš Kyral 2007 - 2020

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.