Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Ziziphus jujuba (Cicimek datlový)
typ: semena

Ziziphus Jujuba - 5 semen

Popis
Ziziphus Jujuba původně pocházející ze severní Číny a Indie je nízký, avšak bujně rostoucí okrasný, exotický, trnitý a opadavý stromek s převislými větvemi, porostlý leskle zelenými vejčitými listy, dožívající se v zemi svého původu až dvou set let, kvetoucí nenápadnými zelenožlutými oboupohlavními květy. Plody se vyznačují velkým obsahem vitamínu C a jsou velmi výživné pro vysoký obsah škrobu. Konzumují se čerstvé, nebo se zpracovávají do džemů a sirupů. Velice vhodné jsou i na sušení. Sušené svou chutí připomínají datle.

Výška rostliny
Ziziphus Jujuba dorůstá výšky 5 - 10 m.

Plod
Plodem jsou jedlé peckovice dozrávající ze zelené do oranžové až hnědočervené barvy se sladkou křehkou dužinou, vejčitého tvaru, o délce 3 - 5cm.

Nároky
Rostlina má ráda slunné stanoviště, na půdu je nenáročná. Vyhovuje jí jílovitá zemina s příměsí písku. V našich podmínkách snáší mráz až - 24°C.

Výsev a klíčení
Semena namočte na 24 hodin do vlažné vody. Po uplynutí této doby dejte semena stratifikovat na dobu 6 - 8 týdnů. Jakmile je stratifikace ukončena, zasaďte semena do propustného substrátu cca 2cm hluboko.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,88 € včetně DPH 15% (19,13 Kč nebo 0,77 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 5 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2022

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.