Facebook
 
 
 
Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin a jehličnanů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Operculicarya decaryi
typ: semena
označení prodejce: 554

OPERCULICARYA decaryi "Sloní strom" 3 semena

Malý opadavý strom z jihozápadního Madagaskaru. Vytváří silný kmen v mládí hrbolatý s šedohnědou kůrou a ztlustlé kořeny. Zpeřené listy se skládají z drobných tmavě zelených lesklých lístků, které jsou v mládí červenohnědé. Okrasný a vzácný druh přímo předurčen k tvorbě bonsají.
Výsev semen: Zpracování semen před výsevem: Semena máčet v teplé vodě po dobu cca. 24 hodin nebo se naruší povrch ostrým předmětem (skarifikace). Doba výsevu: V průběhu celého roku. Hloubka: Výsev do hloubky odpovídající velikosti semena. Substrát: Propustný, sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Lignocel (kokosová briketa, kokosové drcené vlákno). Teplota: 25 - 28°C. Někdy může zlepšit klíčení kolísání teplot mezi dnem a nocí. Pokud semena nevyklíčí, doporučujeme výsev umístit do chladničky při teplotě okolo 5°C po dobu 1 - 2 týdnů. Potom se teplota opět zvýší. Nesmí však dojít k prudkému zvýšení, ale plynulému. Umístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením.

Cena činí 46,00 Kč nebo 1,84 € včetně DPH 15% (40,00 Kč nebo 1,60 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 3 semena a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


(c) Aleš Kyral 2007 - 2019

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.