Zahradnictví Hortus spes - J&V komfort s.r.o., IČ: 02712768
Andrea Kašubová
Růžová 100/10, 664 64 Dolní Kounice
hortus.spes@seznam.cz,
Nabízíme široký sortiment rostlinného materiálu za skutečně české ceny. Dodáváme jen sazenice a vzrostlé rostliny nikoliv semena rostlin. Nákup u nás není podmíněn žádnou registrací, proto o Vás nejsou shromažďovány žádné informace. Taktéž není nutný odběr více kusů od jednoho druhu. Cílem našeho zahradnictví je nabídnout zákazníkům velmi široký sortiment rostlin a to jak z naší produkce tak i ostatních zahradníků a to výhradně tuzemských. Rostliny pocházející z našich klimatických podmínek jsou nejvyšší zárukou pro jejich další úspěšný růst.

karta rostliny: Lavandula angustifolia (Levandule lékařská)
typ: rostlina
označení prodejce: 7580

Lavandula angustifolia 'Dwarf Blue' - Levandule

Levandule - Lavandula angustifolia "Dwarf Blue": Venkovní trvalka, odpuzuje škůdce, uklidňující účinky, Vhodná do nádob, lemování cest, záhony růží. Půda dobře propustná, písčitá půda obsahující vápno. Výška 30cm. Kvete červenec - srpen. Květy se suší ve svazcích a používají se do suchých kytic, věnečků, voniček a ve směsích potpourri. Sušené květy se dávají do pytlíků k provonění prádelníku a k ochraně před moly. Dále se využívají při výrobě pleťových vod pro jemnou a citlivou pokožku k regeneraci buněk a jako antiseptikum proti akné. Přidávají se do mýdel. Užívají se v masážních olejích při bolestech svalů a při retenci tekutin. Nálev z květů se pije jako čaj ke zmírnění bolestí hlavy, k uklidnění nervů, zmírnění nadýmání, při závratích a mdlobách. Jemné silice se používají jako antiseptikum, mírné sedativum a prostředek proti bolestem, zejména při štípnutí hmyzem. Užívá se i jako masážní olej při aromaterapii při krčních infekcích, zánětech, revmatických bolestech, nespavosti a depresi.

Dostupné varianty:      

Cena činí 65,00 Kč ,

dodací lhůta je 6 dnů, a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


      © Aleš Kyral 2007 - 2021

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.