Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Rumex acetosa (Šťovík kyselý)
typ: semena

Šťovík zahradní - 100 semen

Popis
Šťovík zahradní (Rumex acetosa) je nenáročná trvalá bylina, vhodná pro podzimní přezimování. Vyznačuje se vzpřímenou lodyhou s podlouhlými listy u země dlouze řapíkatými, v horní části krátce řapíkatými. Květy jsou malé, uspořádány v latách. Kvete od května do července. Sklízíme mladé listy, které mají nejjemnější chuť, od dubna do května. Pro prodloužení sklizně včas vylamuje květní stonky, tím podpoříme růst nových listů. Listy šťovíku obsahují velké množství vitamínů A, C, bílkovin a minerálních látek (železo, mangan, draslík, křemík). Působí příznivě na vyprazdňování střev, ovlivňuje krvetvorbu. Je vhodný na přípravu do polévek, do čerstvých zeleninových salátů, pomazánek, k rožněnému masu.

Nároky
Šťovík je na pěstování nenáročná rostlina. Má rád slunné stanoviště, vlhčí dobře prohnojené půdy, přiměřenou zálivku. Lze ho pěstovat i na mírně zastíněných místech.

Výsev
Šťovík je vhodný k podzimnímu přezimování, semena vyséváme od srpna do září 2 - 3cm pod povrch. Na jaře po vzejití rostlinek vyjednotíme na vzdálenost mezi řádky cca 30 - 40cm, v řádku od sebe 25cm.

Cena činí 12,00 Kč nebo 0,52 € včetně DPH 12% (10,71 Kč nebo 0,46 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 100 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.