Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Cichorium intybus (Čekanka obecná)
typ: semena

Čekanka salátová Di Bruxelles - 50 semen

Popis
Čekanka salátová Di Bruxelles (Cichorium intybus) je odrůda určená k rychlení puků. Řadíme ji mezi listovou zeleninu, je to dvouletá rostlina, ale pěstuje se jako jednoletá, kdy první rok vypěstujeme kořeny, které sklízíme na podzim. Původem je pravděpodobně ze Středozemí. Čekanka je bohatá na hořčiny, vitamíny A, B, a C. Z minerálních látek obsahuje železo, hořčík, vápník, dále vlákninu a kyselinu listovou. Působí příznivě na zažívací trakt, zlepšuje tvorbu krve a trávení (povzbuzuje chuť k jídlu), povzbuzuje vylučování žluče a tím pomáhá k očistě jater, působí močopudně a mírně projímavě. Čekanka salátová tvoří vřetenovité puky, užitnou částí je vybělený puk, tj. hlávka bez chlorofylu, který je velmi jemný a chuťově příjemně nahořklý, puky mají obvykle barvu bílou, žlutou ale i růžovou. Vegetační doba cca 130 - 140 dnů od výsadby. Je vhodná do čerstvých zeleninových salátů. Puky je možné dále smažit, dusit a zapékat.
Tato odrůda je pro rychlení puků od prosince do února. Puky jsou bílé, kompaktní, pevně uzavřené.

Nároky
Rostlina má ráda slunné stanoviště a přiměřenou pravidelnou zálivku. Vyžaduje hlubokou a propustnou humózní půdu, dobře zásobenou živinami, nejlépe z kompostů.

Výsev a klíčení
Čekanka salátová se pěstujeme ze semen. Vyséváme ji v květnu do hluboko propracované půdy s pH minimálně 5, 5. Řádky jsou vzdálené od sebe cca 30 až 50cm. Po vzejití vyjednotíme na 10 - 15cm. Kořeny sklízíme v září až v říjnu, když dosáhnou síly 3, 5 - 4, 5cm. Listy seřízneme na 2 - 3cm a kořeny skladujeme až do rychlení při teplotě 1 - 2°C. Rychlíme v nádobách s pískem nebo v hydroponii, v temných prostorách a vysoké vzdušné vlhkosti při teplotě.

Cena činí 20,00 Kč nebo 0,86 € včetně DPH 15% (17,39 Kč nebo 0,75 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 50 semen a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


DONATE / příspěvek na provoz stránek         Instagram         © Aleš Kyral 2007 - 2023

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.