Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Cichorium intybus (Čekanka obecná)
typ: semena

Čekanka salátová Pan di Zucchero - 50 semen

Popis
Čekanka salátová Pan di Zucchero (Cichorium intybus) je raná až poloraná odrůda s válcovitými hlávkami určená pro rané sklizně a podzimní pěstování s výsevem začátkem července. Řadíme ji mezi listovou zeleninu, je to dvouletá rostlina, ale pěstuje se jako jednoletá. Původem je pravděpodobně ze Středozemí. Čekanka je bohatá na hořčiny, vitamíny A, B, a C. Z minerálních látek obsahuje železo, hořčík, vápník, dále vlákninu a kyselinu listovou. Působí příznivě na zažívací trakt, zlepšuje tvorbu krve a trávení (povzbuzuje chuť k jídlu), povzbuzuje vylučování žluče a tím pomáhá k očistě jater, působí močopudně a mírně projímavě. Chuť je příjemně nahořklá. Vegetační doba cca 60 - 70 dnů od výsadby. Je vhodná do čerstvých zeleninových salátů, je možné ji dále smažit, dusit a zapékat.
Tato odrůda má hlávky 30 - 35cm vysoké, jasně zelené s velmi dobře uzavírající listovou manžetou.

Nároky
Rostlina má ráda slunné stanoviště a přiměřenou pravidelnou zálivku. Vyžaduje hlubokou a propustnou humózní půdu, dobře zásobenou živinami, nejlépe z kompostů.

Výsev a klíčení
Čekanka salátová se pěstujeme ze semen. K rychlení probíhajícímu nejlépe při teplotě 20°C vyséváme rostlinu do nádoby od května cca 5mm pod povrch. Následně přesazujeme do sadbovačů. Předpěstovanou sadbu vysazujeme ven od června do řádků vzdálených od sebe cca 35cm.

Cena činí 19,00 Kč nebo 0,76 € včetně DPH 15% (16,52 Kč nebo 0,66 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 50 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2023

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.