Zahradnictví Hortus spes - J&V komfort s.r.o., IČ: 05979561
Růžová 100/10, 664 64 Dolní Kounice
hortus.spes@seznam.cz,
Nabízíme široký sortiment rostlinného materiálu za skutečně české ceny. Dodáváme jen sazenice a vzrostlé rostliny nikoliv semena rostlin. Nákup u nás není podmíněn žádnou registrací, proto o Vás nejsou shromažďovány žádné informace. Taktéž není nutný odběr více kusů od jednoho druhu. Cílem našeho zahradnictví je nabídnout zákazníkům velmi široký sortiment rostlin a to jak z naší produkce tak i ostatních zahradníků a to výhradně tuzemských. Rostliny pocházející z našich klimatických podmínek jsou nejvyšší zárukou pro jejich další úspěšný růst.

karta rostliny: Inula ensifolia (Oman mečolistý)
typ: rostlina
označení prodejce: 1680

Inula ensifolia 'Compacta' - Oman mečolistý

Inula ensifolia 'Compacta' - Oman mečolistý.
Velmi nenáročná, kompaktní, nižší, bohatě kvetoucí trvalka, pro slunná a suchá místa. Květ zlatožlutý úbor na koncích vzpřímené lodyhy, hýřivě kvetoucí. Kvete červenec - srpen. Uzký list, čárkovitý, zašpičatělý, matně tmavozelený. Tvoří husté porosty vzpřímených lodyh. Výška 20 - 30cm. Pochází z východní Evropy a Kavkazu, kde roste na slunných horských stráních a suchých loukách. Oman je nenáročný na umístění a vyhovuje mu plné slunce a teplo. Půda je vhodná suchá až čerstvá, dobře propustná až chudá. Lze množit řízkováním, semenem nebo dělením. Na podzim seříznout, jiná péče není zapotřebí. Velmi vhodná trvalka do záhonů, skalek, slunných náspů, skupinových výsadeb a do střešních zahrad. Lze použít i křezu.

Dostupné varianty:      

Cena činí 59,00 Kč ,

dodací lhůta je 6 dnů, a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2022

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.