Zahradnictví Hortus spes - J&V komfort s.r.o., IČ: 05979561
Růžová 100/10, 664 64 Dolní Kounice
hortus.spes@seznam.cz,
Nabízíme široký sortiment rostlinného materiálu za skutečně české ceny. Dodáváme jen sazenice a vzrostlé rostliny nikoliv semena rostlin. Nákup u nás není podmíněn žádnou registrací, proto o Vás nejsou shromažďovány žádné informace. Taktéž není nutný odběr více kusů od jednoho druhu. Cílem našeho zahradnictví je nabídnout zákazníkům velmi široký sortiment rostlin a to jak z naší produkce tak i ostatních zahradníků a to výhradně tuzemských. Rostliny pocházející z našich klimatických podmínek jsou nejvyšší zárukou pro jejich další úspěšný růst.

karta rostliny: Nepeta x faasenii (Šanta zkřížená)
typ: rostlina
označení prodejce: 1980

Nepeta x faassenii /mussinii/ - Nepeta Musiniho, Šanta kočičí

Podobná levanduli, kolem cest, do nádob, koryt, skalek, pod růže, okolo záhonů a cest. Vhodná jako půdopokryvná rostlina. Má aromatické listy. Intenzivně voní. Květy v klasovitém květenství. Prospívá v chudé půdě. Doporučuje se odstraňovat odkvetlá květenství. Vyžaduje slunce nebo polostín. Propustná půda. Vysazujeme na vzdálenost 30cm. Vůně z poraněného listu láká kočky, které pak mohou rostliny i poškodit. Sbírají se mladé listy a květonosné vrcholy lodyh. Suší se celá rostlina. Celá rostlina láká včely. Výška 30cm. Kvete červen - září. Vynikající rostlina pro bordury a lemy záhonů. Listy se přidávají k masům pro zvláštní příchuť. Mladé výhonky se používají v salátech. Vůně šanty odhání krysy. Pěstujeme blízko zeleniny pro odpuzování dřepčíků. Listy a květonosné vrcholy lodyh obsahují vitamin C. Nálev pomáhá při nachlazení, horečkách, při kolice, proti bolení hlavy, při bolestech žaludku a jako mírné sedativum. Zevně se používá ke zmírnění dráždivosti kůže. Rozmělněné listy a květonosné vrcholky se užívají jako obklady při podlitinách.

Dostupné varianty:      

Cena činí 59,00 Kč ,

dodací lhůta je 6 dnů, a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


© Aleš Kyral 2007 - 2023

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.