Zahradnictví Hortus spes - J&V komfort s.r.o., IČ: 02712768
Andrea Kašubová
Růžová 100/10, 664 64 Dolní Kounice
hortus.spes@seznam.cz,
Nabízíme široký sortiment rostlinného materiálu za skutečně české ceny. Dodáváme jen sazenice a vzrostlé rostliny nikoliv semena rostlin. Nákup u nás není podmíněn žádnou registrací, proto o Vás nejsou shromažďovány žádné informace. Taktéž není nutný odběr více kusů od jednoho druhu. Cílem našeho zahradnictví je nabídnout zákazníkům velmi široký sortiment rostlin a to jak z naší produkce tak i ostatních zahradníků a to výhradně tuzemských. Rostliny pocházející z našich klimatických podmínek jsou nejvyšší zárukou pro jejich další úspěšný růst.

karta rostliny: Leymus arenarius (Ječmenice písečná)
typ: rostlina
označení prodejce: 9470

Leymus arenarius - ječmenice písečná

Leymus arenarius - ječmenice písečná.
Je vytrvalá rostlina, travina, řazená do čeledi lipnicovité (Poaceae). Zbarvení listů druhu je považováno za dekorativní a je pěstována jako okrasná rostlina. V některých zemích jsou plody používány jako obilnina. Druh patří mezi psamofyty, rostliny rostoucí na písčitých půdách a píscích. Ječmenice písečná je používána ke zpevnění půdy. Víceletá odnožující volně trsnatá tráva dorůstající až výšky 60 - 80cm. Listy jsou ploché, typicky modravě zbarvené, tuhé, pichlavé, modrošedé, s dlouze protaženou špičkou, za sucha se svinují. Druh je větrosnubný. Období květu je od června do srpna. Květenství je 15 - 30 centimetrů dlouhé, husté a vzpřímené, válcovité, světle šedé až nafialovělé, hladké, bez osin. Plodem jsou žluté, drobné z obou stran zašpičatělé obilky. Ječmenice písečná vyžaduje výsluní, písčité, vysýchavé půdy, a snese zasolené půdy.

Cena činí 62,00 Kč ,

dodací lhůta je 6 dnů, a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


      © Aleš Kyral 2007 - 2021

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.