Zahradnictví Hortus spes - J&V komfort s.r.o., IČ: 02712768
Andrea Kašubová
Růžová 100/10, 664 64 Dolní Kounice
hortus.spes@seznam.cz,
Nabízíme široký sortiment rostlinného materiálu za skutečně české ceny. Dodáváme jen sazenice a vzrostlé rostliny nikoliv semena rostlin. Nákup u nás není podmíněn žádnou registrací, proto o Vás nejsou shromažďovány žádné informace. Taktéž není nutný odběr více kusů od jednoho druhu. Cílem našeho zahradnictví je nabídnout zákazníkům velmi široký sortiment rostlin a to jak z naší produkce tak i ostatních zahradníků a to výhradně tuzemských. Rostliny pocházející z našich klimatických podmínek jsou nejvyšší zárukou pro jejich další úspěšný růst.

karta rostliny: Alcea rosea (Topolovka růžová)
typ: rostlina
označení prodejce: 3140

Alcea /althaea/ rosea 'Pastorale' - Topolovka, proskurník

Alcea zahrnuje asi 40 druhů, které rostou v oblasti od Středozemí do Střední Asie. Nádherná solitera a do pozadí trvalkových záhonů. Výška 180cm. Kvete červeneci až září. Používá se v léčitelství. Pozn. Sbírá se květ, nejlépe bez kalicha, za suchého počasí krátce před rozvinutím (červen až září). Suší se ve stínu nebo při umělém sušení za teplot do 50st. . Droga tlumí podráždění sliznice, zejména pak v dutině ústní, v žaludku, ve střevech a v dýchacích cestách, takže se užívá např. při bronchiálním zánětu nebo chronickém zánětu žaludku a střev. Protože její působení je mírné, hodí se výborně pro léčení dětí či starých lidí. Podává se obvykle ve formě macerátu (2 polévkové lžíce drogy na 125 ml), který se aplikuje 4x denně. Další použití: Topolovka obsahuje vínově červené barvivo althein, které se užívalo k barvení vína, sirupů, potravin či kůží.

Dostupné varianty:      

Cena činí 60,00 Kč ,

dodací lhůta je 6 dnů, a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


      © Aleš Kyral 2007 - 2021

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.