Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393
Vítáme Vás v internetovém obchodě Neoseeds, který Vám nabízí tradiční i exotická semena. Specialitou v naší nabídce jsou v sezoně naklíčená semena exotických rostlin. Dále zde najdete atraktivní druhy druhy chilli Jolokia bhut, Trinidad moruga scorpian, několik desítek druhů rajčat a mnoho dalších druhů semen.

karta rostliny: Marrubium vulgare (Jablečník obecný)
typ: semena

Jablečník obecný Balení obsahuje 100 semen

Popis

Jablečník obecný (Marrubium vulgare) je vytrvalá rostlina, která dorůstá do výšky 50 - 60cm. Pochází ze Středomoří. Kvete od června do září drobnými bílými nebo světle fialovými květy, které jsou dvoupyské s hustě chlupatým kalichem vyrůstajícím z úžlabí horních listů v lichopřeslenech. Celá rostlina má příjemnou jablečnou vůni, zřetelnou zejména při rozemnutí listů, chuť má hořkou, ostrou. Jablečník pomáhá uvolňovat hleny při onemocnění dýchacích cest, pomáhá při onemocnění jater a žlučníku, povzbuzuje chuť k jídlu a uvolňuje nervovou soustavu. Užívá se i jako studený nálev proti střevním parazitům. Zevně se používá na špatně se hojící a hnisavé rány, má protizánětlivé účinky.

Sklízíme nezdřevnatělou nať na začátku rozkvětu, ideální doba je od června do září. Sušíme ve stínu.Nároky

Rostlinu pěstujeme na slunném stanovišti chráněném před větrem, dobře se jí daří v sušší, lehké, propustné, výživné, vápnité, hlinitopísčité půdě.Výsev - klíčení semen

Jablečník se pěstuje ze semen, která vyséváme od března až do dubna do nádoby s propustným substrátem 1 - 2cm pod povrch. Semena klíčí při teplotě okolo 20 - 25°C, doba klíčení se pohybuje mezi 2 - 3 týdny. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů. Malé sazenice vysazujeme počátkem května do řádků vzdálených 30cm.

Cena činí 11,00 Kč nebo 0,44 € včetně DPH 15% (9,57 Kč nebo 0,38 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 100 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


      © Aleš Kyral 2007 - 2021

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.