Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393
Vítáme Vás v internetovém obchodě Neoseeds, který Vám nabízí tradiční i exotická semena. Specialitou v naší nabídce jsou v sezoně naklíčená semena exotických rostlin. Dále zde najdete atraktivní druhy druhy chilli Jolokia bhut, Trinidad moruga scorpian, několik desítek druhů rajčat a mnoho dalších druhů semen.

karta rostliny: Origanum majorana (Majoránka zahradní)
typ: semena

Majoránka zahradní - Organum Majorana Balení obsahuje cca. 1200 semen

Popis

Majoránka zahradní - Organum majorana - je jednoletá bylina, která nesnáší mráz. Majoránku můžete pěstovat jak v truhlíku tak i na záhonku na zahradě. Nejúspěšnější je pěstování s předpěstovaných sazenic. Sklizeň natě probíhá před rozkvětem poupat. Nať sklízíme vždy brzy ráno, nebo večer z důvodu zachování aromatických silic. Rostliny ostříhejte tak aby zbytek stonků, který zůstává na záhoně měl délku minimálně 5cm. Takto se dočkáte druhé sklizně. Nastříhané rostliny svažte do kytic a sušte poupětem dolů, ve stínu s dostatečným přístupem vzduchu. Jakmile je majoránka dostatečně suchá, lístky odrhněte a dejte do tmavé nádoby. Takto dosáhnete maximální kvality usušených rostlin.Nároky
Rostlina vyžaduje slunné stanoviště a dostatečně vlhkou půdu.Klíčení
Semena vyséváme v březnu až dubnu do nádoby s propustným substrátem velmi mělce pod povrch substrátu. Klíčíme při teplotě okolo 20°C. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů vždy po 3 - 5 malých rostlinkách. Při výsadbě na záhon v druhé polovině května vysazujte do sponu 15 x20cm. .Užití
Majoránku oceníte v kuchyni, ale i jako léčivou bylinu. Má blahodárné účinky na nervovou soustavu, odstraňuje bušení srdce a nespavost. Dále se užívá při angíně, bronchytidě, na žaludek a při nachlazení. Majoránku používejte čerstvou i usušenou.

Cena činí 17,00 Kč nebo 0,68 € včetně DPH 15% (14,78 Kč nebo 0,59 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 1200 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


      © Aleš Kyral 2007 - 2021

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.