Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393
Vítáme Vás v internetovém obchodě Neoseeds, který Vám nabízí tradiční i exotická semena. Specialitou v naší nabídce jsou v sezoně naklíčená semena exotických rostlin. Dále zde najdete atraktivní druhy druhy chilli Jolokia bhut, Trinidad moruga scorpian, několik desítek druhů rajčat a mnoho dalších druhů semen.

karta rostliny: Tribulus terrestris (Kotvičník zemní)
typ: semena

Kotvičník zemní - 20 semen

Popis
Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) - pocházející z Číny a Japonska je u nás volně jen vzácně rostoucí jednoletá plazivá bylina s četnými léčivými účinky, kvetoucí jasně žlutými kvítky. Její lodyhy jsou přitiskle chlupaté, porostlé krátce řapíkatými eliptickými nebo podlouhle kopinatými vstřícnými lichozpeřenými listy.
V našich klimatických podmínkách lze kotvičník velmi dobře pěstovat i množit. Daří se mu ve volné půdě, kde bezproblémově dozrávají semena, která v půdě přezimují a na jaře klíčí.

Velikost rostliny
50 - 150cm velká bylina.

Květ
Tribulus kotvičník kvete od června do srpna pětičetnými žlutými kvítky vyrůstajícími v úžlabí listenů.

Léčivé účinky
K léčivým účinkům je sbírána nať kotvičníku, někdy i semena obsahující saponiny glykosidy, třísloviny, pryskyřice, alkaloidy, flavonoidy, olej, tanin, sacharidy, steroidy aj.
Používá se při onemocnění ledvin (močopudné účinky), rozšiřuje cévy, snižuje krevní tlak, má protizánětlivé účinky a v poslední době je velmi populárním afrodisiakem podávaným nejčastěji ve formě odvaru.

Nároky
Rostlina má ráda slunné sušší stanoviště s lehkou písčitou půdou.

Výsev a klíčení
Semena na 24 hodin namočte do vody, po té dejte na cca na 2 měsíce stratifikovat v propustném substrátu do lednice nebo v zimním období přirozená stratifikace venku. Po uplynutí této doby semena vyséváme do sadbovačů cca 1 - 2cm pod povrvch substrátu. Po vyklíčení malé sazenice přesazujeme do truhlíků, květináčů či na slunné stannoviště.
Výsev do volné půdy únor - březen.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,88 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 20 semen a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


      © Aleš Kyral 2007 - 2021

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.