Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 776269981
Vítáme Vás v internetovém obchodě Neoseeds, který Vám nabízí tradiční i exotická semena. Specialitou v naší nabídce jsou v sezoně naklíčená semena exotických rostlin. Dále zde najdete atraktivní druhy druhy chilli Jolokia bhut, Trinidad moruga scorpian, několik desítek druhů rajčat a mnoho dalších druhů semen.

karta rostliny: Belamcanda chinensis (Angínovník)
typ: semena

BELAMCANDA CHINENSIS - ANGINOVNÍK - 10 semen

Vytrvalá, léčivá 60 - 80cm vysoká bylina. Listy mečovité, až 40cm dlouhé a cca 3cm široké. Květy až v 6 četných květenstvích, květy jsou nejčastěji žluté až oranžové a červeně skvrnité. Plodem jsou tobolky černými semeny. Kvete červenec až září.

Léčivé účinky - Sbírá se oddenek nebo list. Oddenku se užívá při poruchách žláz s vnitřní sekrecí, při revmatismu, při nadýmáni a zácpě a protože působí i močopudně, lze jej aplikovat i při chorobách ledvin a močových cest. List se užívá obvykle čerstvý, jeho žvýkání může pomoci při angíně nebo zahlenění. Angínovník působí poměrně razantně. Žvýkání čerstvých listů by nemělo trvat déle než půl minuty

Výsev - Před samotným výsevem semena namočte na 24 hodin do vlažné vody. Semena vyséváme do propustného substrátu při teplotě 20 - 25°C. Do volné půdy je možno vysazovat silné rostliny do konce července.

Nároky - vyžaduje slunné stanoviště, půda by měla být výživná, propustná. Je mrazuvzdorná do - 20°C, v zimě ji může poškodit přemokřená zem. Lze ji pěstovat i v nádobě a na zimu ji umístit do chladné místnosti, kde při omezené zálivce přezimuje. Zrovna tak může být i celoročně pěstována v místnosti na okně. Množí se dělením trsů nebo semeny.

Cena činí 11,00 Kč nebo 0,44 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 10 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


      © Aleš Kyral 2007 - 2020

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.