Semena-bylinky, IČ: 74860551
Petra Máchová
Veleslavínská 28/2
semenabylinky@seznam.cz, 775949911
Eshop semena-bylinky nabízí semena z celého světa za příznivé ceny. Zkuste si vypěstovat rostlinu od samého počátku. S námi to zvládne opravdu každý. Nabídku se snažíme neustále rozšiřovat a jsme rádi za jakékoliv podněty od našich zákazníků. Do budoucna plánujeme rozšířit naši nabídku o sazenice a potřeby pro pěstitele.

karta rostliny: Lawsonia inermis (Henna)
typ: semena
označení prodejce: 6697788

HENOVNÍK BÍLÝ Lawsonia inermis - semena 5 ks

HENOVNÍK BÍLÝ Lawsonia inermis

Henna bílá, je 2 až 6 metrů vysoká kvetoucí rostlina, pocházející z tropických a subtropických oblastí Afriky, jižní Asie a severní Oceánie.

Henna je komerčně pěstována v západní Indii, Pákistánu, Maroku, Jemenu, Íránu, Afghánistánu, Somálsku, Súdánu a Libyi.

Barvivo je soustředěno především v listech nejvíce pak v řapících z nichž se po usušení a nadrcení získává prášek zelené či hnědočervené barvy. V něm je obsaženo velké množství zejména červených pigmentů, které se dobře váží s proteiny. Proto se henna používá zejména na barvení vlasů, nehtů, kůže, hedvábí a vlny.

Šťáva z květů se používá jako přísada do kosmetických přípravků.

Henna se také využívá pro své léčebné vlastnosti. Regeneruje a zpevňuje vlasy, pomáhá při problémech s lupy a je velice vhodná i při alergiích kůže, mykózách či ekzémech. Je přirozeně antibakteriální a antiseptická. Již ve starověkém Egyptě sloužila k barvení paruk a k mumifikačním účelům, používala se též jako afrodiziakum či protijed.

Semena namočíme na 24 hodin do teplé vody, aby změkla, a poté je můžeme zasadit do substrátu, do hloubky 0, 5cm. Semínka přikryjeme folii. Jakmile semínka začnou klíčit, odkryjeme folii. Kritická teplota pro tuto rostlinu je 5°C, ve které nevydrží delší dobu a hyne.

Cena činí 44,00 Kč včetně DPH 15% (38,26 Kč bez DPH) ,

dodací lhůta je 3 dny, balení obsahuje 5 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


© Aleš Kyral 2007 - 2023

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.