Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, 737 087 393

karta rostliny: Ceratonia siliqua (Rohovník obecný)
typ: semena

Ceratonia siliqua - svatojánský chléb - 5 semen

Popis
Ceratonia siliqua „rohovník obecný“, nebo též „svatojánský chléb“ je stálezelený strom se sytě zelenými kožovitými lesklými listy, pocházející z Arábie a východního Středomoří, pěstovaný pro své výživné plody. Kvete na podzim, v září až říjnu drobnými tmavě růžovými květy uspořádanými do hroznu. Je odolný vůči suchu a horku. Mrazuvzdornost této rostliny dosahuje do mínus 7°C, ale již při tomto mrazu dochází k poškození rostliny.

Výška rostliny
Strom dorůstající výšky 10 - 15 m.

Plod
Rohovník obecný plodí tmavě hnědé tvrdé plody měřící 10 - 20cm. V minulosti se tyto lusky sušily a mlela se z nich mouka na pečivo. V dnešní době mají uplatnění především v potravinářském odvětví. Jeho plody jsou velmi výživné, obsahují 50 % sacharidů, vitamín B, minerální látky jako je draslík, hořčík a vápník, ale také stopové prvky (železo, mangan…) a vlákninu, která pomáhá při trávení a vylučování.

Nároky
Pěstuje se jako pokojová nebo přenosná rostlina. V létě mu svědčí pobyt na slunci a hojná zálivka, v zimě mírná. Při nadbytku zálivky mohou kořeny uhnívat! Stromy jsou dvoudomé a proto je pro opylení vhodné pěstovat dva stromy. V zimě je nutno rostlinu dát do interiéru. Teplota interiéru by se měla pohybovat mezi 5 - 10°C.

Výsev a klíčení
Semena namočte na 24 hodin do vlažné vody. Po té vyséváme do propustného substrátu. Semena klíčí při teplotě 20 - 30°C.

Cena činí 24,00 Kč nebo 1,03 € ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 5 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.






© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.