Neoseeds, IČ: 18516271
Karel Neoral
Smržická 11, 796 07 Držovice
neoseeds2.cz@gmail.com, +420737087393

karta rostliny: Eucalyptus caesia
typ: semena

Eucalyptus caesia - blahovičník - 20 semen

Popis
Eucalyptus caesia "silver princess" (blahovičník) pocházející ze západní Austrálie je jedním z nejhezčích druhů z Eukalyptů. Červenohnědá kůra je nejprve hladká, potom se začne odlupovat v úzkých proužcích, které jsou světlejší ze spodní strany. Krásné větve „stříbřité barvy“ směřují k zemi. Má velmi nápadné růžové až červené květy, ale bylo zaznamenáno i několik rostlin kvetoucích bíle. Výborně se hodí se na jižní okna, nebo do zimní zahrady.

Výška rostliny
Existují dva poddruhy: caesia (cca 6 až 9 m vysoký) a magna (až 15 metrů vysoký).

Květ
Tento druh tvoří růžové nebo červené květy o průměru až 5cm, plodem jsou stříbrné tobolky s šedočernými semeny. Kvete v zimních a jarních měsících.

Nároky
Rostlina potřebuje hodně světla, vyžaduje slunné a vzdušné místo. Hodí se na jižní okna, kde je dostatek světla, nebo do zimních zahrad. Výborné je letnění. Rostlina snese mráz až - 5°C, ale nejvhodnější teplota v zimním období je kolem 10°C, proto venkovní přezimování v naší zeměpisné šířce není možné. Rostlina nesnáší fosfáty.

Výsev a klíčení
Vyséváme na povrch propustného substrátu pod sklo. Po vyklíčení a narostení alespoň čtyř lístků přesadíme i s kořenovým balem do samostatné nádoby.

Cena činí 22,00 Kč nebo 0,95 € včetně DPH 15% (19,13 Kč nebo 0,83 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 20 semen a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.


DONATE / příspěvek na provoz stránek         Instagram         © Aleš Kyral 2007 - 2023

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.