Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Magnolia x soulangeana (Šácholan Soulangeův)
typ: semena
označení prodejce: 855

MAGNOLIA x soulangeana 3 semena

Šácholan Soulangeův, opadavý rozkladitý keř nebo nízký strom dorůstající výšky 2 až 4m. Vonné květy, které mohou dosahovat  průměru až 25cm, mají narůžovělé až purpurově červené plátky. Oválné, sytě zelené tuhé listy jsou na okraji mírně zvlněné.
Výsev semen:
Zpracování semen před výsevem: Semena stratifikovat v chladničce při teplotě 5 - 7°C po dobu 8 - 12 týdnů. Doba výsevu: Duben - květenHloubka: Semena se překryjí vrstvou substrátu odpovídající jejich velikosti. Substrát: Propustný sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Může se použít i kokosové vlákno. Teplota: 20 - 24°C Umístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením. Doba klíčení: Nepravidelně,   část semen může tzv. přeležet a vyklíčit v následujícím roce.
Pěstování:
Magnólii se nejlépe daří v mírném polostínu nebo na slunci. V zastínění velmi málo kvete. Potřebuje humózní půdu, zahradní kompost s přídavkem rašeliny.         

Cena činí 27,00 Kč nebo 1,12 € včetně DPH 15% (23,48 Kč nebo 0,97 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, balení obsahuje 3 semena a zboží je skladem.

Objednávám/přidávám balení.






      © Aleš Kyral 2007 - 2022

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.