Semenakoexflor, IČ: 66822530
Petr Mitiska
Březinova 895, 544 01 Dvůr Králové n/L
mitiska@semenakoexflor.cz, 723 316 791
E-shop Semenakoexflor se zabývá prodejem semen exotických rostlin, netradičních letniček, trvalek, venkovních dřevin, jehličnanů, kaktusů a sukulentů. Naše nabídka také obsahuje semena zeleniny, cibulovin, hlíznatých, léčivých a aromatických rostlin. Osivo pochází převážně od zahraničních firem. Část sortimentu nabízíme také v barevných sáčkách s návodem na výsev a pěstování na zadní straně. V našem e-shopu naleznete nejširší sortiment exotických rostlin. Některé druhy nabízíme jako jediní v ČR!!!

karta rostliny: Withania somnifera (Vitánie opojná)
typ: semena
označení prodejce: 1447

WITHANIA somnifera "Indický ženšen" 10 semen

Vitánie, bylinný keř 1 - 1, 5 m vysoký s léčivými účinky. Žlutozelené malé květy. Oranžovo - červené plody o velikosti 5 až 8mm v papírovém obalu. Je rozšířena po celé Africe, Asii a populární v tradiční medicíně.  Má podobné účinky jako známý ženšen. Látky obsažené v rostlině mají protinádorové účinky a je doporučována při léčbě ozařováním. Působí antidepresivně a posiluje imunitní systém. Dále snižuje množství cukru a cholesterolu v krvi a působí jako afrodisiakum. Léčí plicní onemocnění,   poruchy trávicího traktu a působí protizánětlivě. Její užívání má kladný vliv na funkci mozku. Z rostliny se využívají malé kousky kořenů, které se rozdrtí a listy v sušeném stavu. Uživá se odvar v maximální denní dávce 3 - 5 gramů. Odvar je možno si dochutit medem nebo cukrem. Není vhodné pro těhotné a kojící ženy!
Výsev semen:
Zpracování semen před výsevem: 0Doba výsevu: V průběhu celého roku. Hloubka: Na povrch substrátu, semena se jen lehce přitlačí. Výsev překrýt sklem, plastovým víčkem nebo vložit do PE sáčku a uzavřít. Po vyklíčení semen je potřeba výsev začít větrat. Použít lze také plastové skleníčky. Substrát: Propustný, sterilní - výsevní substrát nebo přepařená zemina + písek nebo perlit, udržuje se stále mírně vlhký ne mokrý. Lignocel (kokosová briketa, kokosové drcené vlákno). Teplota: 25°CUmístění výsevu: Světlé místo - rozptýlené světlo, chránit před přímým slunečním zářením.

Cena činí 23,00 Kč nebo 0,98 € včetně DPH 12% (20,54 Kč nebo 0,88 € bez DPH) ,

dodací lhůta je 5 dnů, a zboží je skladem.

Tato položka je dočasně blokována a nelze ji objednat. Zkuste prosím vyzkoušet dostupnost později.


© Aleš Kyral 2007 - 2024                 DONATE / příspěvek na provoz stránek
               

Věnujte pozornost informaci od jakého prodejce si objednáváte. Pokud se v objednávce bude nacházet více prodejců, budete platit více poštovného a balného.
Dále Vám v rámci jedné objednávky na email v tomto případě přijde více zpráv s položkami od vybraných prodejců a s kontakty na ně.

Za dodávku, informace a materiály které jsou uvedeny v shopech plně zodpovídají jednotliví prodejci.
Stránky www.rostliny.net pouze zprostředkovávají zobrazování ceníků partnerských firem.

Chcete-li se stát prodejci na těchto stránkách, neváhejte mě kontaktovat.