zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 647x

Ovoce : Magnoliopsida / Myrtales / Myrtaceae

Acca (Fejchoa)

cenik ceny již od 21,00 Kč s DPH

Synonyma: Feijoa

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Acca lanuginosa

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. peruviana, A. velutina, Psidium lanuginosum

Acca macrostema

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. domingensis, A. domingensis var. angustifolia, A. domingensis var. latifolia, Eugenia acka, Psidium macrostemum

Acca sellowiana (Aka jedlá/Fejchoa Sellowova)

cenikceny již od 21,00 Kč s DPH

Pochází z Jižní Ameriky. Roste v podobě stálezeleného keře nebo malého stromu o výčce 1 - 6 (i 7)m. Listy mají elipsoidní tvar s kožovitým tmavě zeleným povrchem, spodní strana je hustě bíle plstnatá, jejich délka dosahuje 3 - 7cm a šířka 1,5 - 3cm. Kvete bílými nebo narůžovělými květy se 4 nazpět otočenými okvětními lístky v paždí listů. Z prostředku výrazně vystupují sytě červené tyčinky se žlutými prašníky na konci. Průměr květů je 3 - 4cm. Plodí po 3 - 5ti letech. Plodem je protáhlá zelená, ve zralosti červenohnědá, bobule o délce 5 - 7cm, obsahující nažloutlou dužinu vonící po ananasu rozdělenou v průřezu na 4 komory se semeny. Jejich váha činí 30 - 60g. Není samosprašná, ale jsou vyšlechtěny i samosprašné kultivary. Může se používat v léčitelství. Existují vnitrodruhové taxony:

Mrazuvzdorná do -15°C při minimální zálivce, ale na zimování stačí teploty 5 - 10°C. Mráz se občas uvádí jako stimulátor bohatší tvorby květů. Vyhovuje ji lehčí kyselá rašelinová půda s pískem. Přihnojuje se 1x za 14 dní. Pod odplození je možné provézt mírné seříznutí. Přesazuje se pravidelně každý rok.

Množí se řízky nebo semeny vysévanými na povrch substrátu.

AccaSellowiana.jpg
1127 x 845 px
125.78 kB AccaSellowiana3.jpg
681 x 908 px
442.02 kB

Synonyma: A. sellowiana var. rugosa, Feijoa obovata, Feijoa schenckiana, Feijoa schenkiana, Feijoa sellowiana, Feijoa sellowiana f. elongata, Feijoa sellowiana var. rugosa, Feijoa sellowiana var. sellowiana, Orthostemon obovatus, Orthostemon sellowianus


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019