zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 94x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Solanales / Solanaceae

Acnistus

cenik ceny již od 20,00 Kč s DPH

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Acnistus arborescens

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Roste v podobě nižšího stromu nebo keře. Dorůstá výšky až 10m. Střídavé jednoduché eliptické listy mají bázi úzkou nebo do V, zúženou na konci, okraj může být zvlněný, na délku mají 15 - 30cm a na šířku 5 - 15cm. Ochlupené jsou pouze v mládí, podobně jako stonky. Kvete v hroznech pod listy. Květní trubka je dlouhá 1cm. Svým vzhledem se podobá malému durmanu.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: A. aggregatus, A. benthamii, A. campanulatus, A. cauliflorus, A. cerasus, A. floccosus, A. floribundus, A. geminifolius, A. grandiflorus, A. guayaquilensis, A. lehmannii, A. macrophyllus, A. miersii, A. plumieri, A. pringlei, A. punctatus, A. ramiflorus, A. sideroxyloides, A. virgatus, Atropa arborea, Atropa arborescens, Atropa sideroxyloides, Atropa solanacea, Brachistus oblongifolius, Brachistus physocalycius, Brachistus riparius, Capsicum oblongifolium, Cestrum campanulatum, Cestrum cauliflorum, Cestrum kohauti, Cestrum macrostemon, Dunalia arborescens, Dunalia arborescens var. campanulata, Dunalia campanulata, Dunalia macrophylla, Ephaiola odorata, Eplateia arborescens, Fregirardia riparia, Lycium aggregatum, Lycium arborescens, Lycium guayaquilense, Lycium macrophyllum, Lycium ovale, Pederlea aggregata, Pederlea arborescens, Pederlea cestroides


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019