zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 111x

Palmy a cykasy : Liliopsida / Arecales / Arecaceae

Acoelorraphe

Existuje pouze 1 druh.

Synonyma: Acoelorrhaphe

Do substrátu doporučuji použít:
Drcená antuka
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Acoelorraphe wrightii

Roste v trsech ve střední Americe na jihovýchodě Mexika, v Karibiku, na Bahamách a jižní Floridě. Dorůstá výšky 5 - 7 (i 9)m. Vytváří 2 - 15 nebo i více kmínků pokrytých prstencovými jizvamy po odumřelých listech. Mají v průměru 5 - 15cm. Koruna je tvořená z 10 - 16ti listů. Listy jsou dlanitě dělené, dlouhé 1 - 2m, spojené do 1/2 jejich délky. Barva je světlezelená, střibřitá na spodní straně. Řapík má oranžovou barvu, ostře zubaté okraje a délku 1 - 1,2m. Báze je tvořená hustým tmavěhnědými vlákny. Kvete v až 1m vzpřímeném květenství přesahujících délkou i listy. Plody jsou oranžové, přecházejí do černé, velikosti 0,5 - 1,2cm.

Potřebuje pravidelně zaplavovaná místa, teplo a plné slunce (snáší i polostín). Substrát by měl být neutrální nebo slabě kyselý, těžký nebo písčitý, ale určitě bohatý na živiny. Toleruje i zasolené půdy a vítr.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Acanthosabal caespitosa, A. arborescens, Acoelorrhaphe arborescens, Acoelorrhaphe pinetorum, Acoelorrhaphe wrightii f. inermis, Acoelorrhaphe wrightii var. novogeronensis, Brahea psilocalyx, Copernicia wrightii, Paurotis androsana, Paurotis arborescens, Paurotis psilocalyx, Paurotis schippii, Paurotis wrightii, Serenoa arborescens


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019