zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 73x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae

Acrocarpus

Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Acrocarpus fraxinifolius

Roste v Bhútánu, Sikkimu, Číně, Laosu, Myanmaru, Srí Lance a Thajsku v podobě stromu. Dorůstá výšky 20 - 40m. Listy jsou zpeřené, dlouhé 30 - 60cm, primárních párů je 2 - 8ks, lístky jsou ve 4 - 8mi párech, na vrcholcích jsou pouze 1x zpeřené, lístky jsou vejčitě eliptické nebo vejčitě podlouhlé, dlouhé 5 - 14cm, široké 2 - 7cm, téměř kožovité, zašpičatělé, báze zaoblená nebo široce klínovitá, mírně šikmá, okraj celokrajný, v mládí řídce ochlupený, žilnatinu tvoří 8 - 12 párů žilek. Kvete v hustém hroznu o délce 20 - 40cm, stopky květů jsou dlouhé 2 - 8mm, kališní lístky jsou 3úhlé, dlouhé 4 - 5mm, široké 2 - 3mm, žlutohnědě ochlupené, korunní lístky nažloutlé, kopinaté až obkopinaté, dlouhé 1 - 1,2cm, široké 2 - 3mm, ochlupené, semeníky smáčklé. Plodem je růžovofialovohnědý plochý lusk délky 8 - 15cm, široký 1 - 2cm (včetně 3 - 5mm křídla), má 14 - 20 eliptických bleděhnědých semen délky 6mm a šířky 4mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. combretiflorus, A. fraxinifolius var. guangxiensis, A. grandis, Mezoneurum grande


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019