zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 17x

Byliny : Rosopsida / Ranunculales / Ranunculaceae / Actaea

Actaea spicata (Samorostlík klasnatý)

Pochází z Asie. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 30 - 60 (i 70)cm. Listy jsou 2 - 3x zpeřené, dlouhé 40cm, široké 30cm a při rozemnutí vydávají nepříjemný zápach. Kvete šedými až bílými květy se 4 - 6ti okvětními lístky. Vykvétají na až 10cm stopkatém vejčitém hroznu. Plodem je bobule. Mají černočervenou barvu, kulatý tvar velikosti 10 - 11mm a jsou velmi jedovaté. Využívá se v léčiteství. Patří mezi jedovaté rostliny. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují mu stinné lesy a křoviny.

Množí se semeny nebo dělením.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: A. alba, A. corymbosa, A. densiflora, A. nigra, A. spicata var. melanocarpa, A. spicata var. nigra, A. vulgaris, Christophoriana spicata, Christophoriana vulgaris

Na hnojení doporučuji:
Kravský hnůj 3kg / Pravý kravský hnůj
za 95,00 Kč s DPH.

Popis rodu Actaea

Pochází z teplejších částí severní polokoule. Dorůstá výšky 25 - 30cm. Rostliny jsou jedovaté.

Množí se dělením nebo semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Ranunculaceae (Pryskyřníkovité)

Existuje asi 2500 druhů a 60 rodů. Zpravidla se jedná o jednoleté byliny. Méně častěji se setkáte s polokeři, keři nebo dokonce liánami. Listy mohou mít palisty, okraje zase laloky, zoubky nebo jsou celistvé. Žilnatina čepele je dlanitá nebo zpeřená. Květy bývají oboupohlavné, vykvétají samostatně nebo v latách, vrcholících, okolících či klasech. Počet okvětních lístků začíná na 4, nejčastěji jich je 5. Plodem bývá měchýřek nebo nažka, vzácněji bobule nebo tobolka. Rostliny jsou jedovaté.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019