zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 9x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae

Adenostoma (Adenostoma)

Roste v Kalifornii v Sieře Nevadě podobě stálezeleného keře nebo i stromu. Listy jsou vstřícné, vřesovitého vzhledu. Květenstvím je vrcholový latnatý hrozen, vlastní květy jsou malé, bílé a aromatické. Plodem je oříšek.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Adenostoma fasciculatum

Roste v USA a Mexiku v podobě rozložitého asymetrického keře. Dorůstá výšky 0,5 - 3 (i 6)m. Kmen se ve spodní části odlupuje ve vláknech. Větve jsou šedé, v mládí slabé, hustě olistěné, načervenalé a mohou být ochlupené. Listy jsou malé, seskupené do svazečků, nitkovitě kyjovité nebo čárkovité, špičaté, zpravidla mírně zahnuté, lesklé, pryskyřičnaté, dlouhé 0,5 - 1cm, tlusté a krátce řapíkaté. Květenstvím je lata délky 5 - 10cm, listeny i listence jsou kopinaté, vlastní květy jsou bílé, kališní lístky 1/2kulaté s hrotem, korunní lístky jsou kulaté a dlouhé do 1,5mm. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

klimatická zóna: 8 - 10

Adenostoma sparsifolium

Roste v USA a Mexiku v podobě keře nebo stromu. Dorůstá výšky 0,5 - 6 (i 10)m. Větve jsou silné. Borka je žlutozelená, později načervenalá a odlupuje se ve vláknech. Listy jsou střídavé, žláznaté, nitkovité a dlouhé 0,5 - 1,5cm. Květenstvím je kuželovitá lata délky 2 - 7cm, listeny kopinaté, vlastní květy jsou bílé (i růžové), aromatické, kališní lístky vejčitěkulovité, tupé, korunní lístky kulaté až široce eliptické a dlouhé 1,5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

klimatická zóna: 9 - 10


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021