zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 63x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Amaranthaceae

Aellenia

Roste v západní a střední Asii, Kavkaze a Mongolsku v podobě byliny nebo polokeře. Kmínky jsou bohatě větvené. Listy jsou střídavé, polokulovité až čárkovité. Květenstvím je klas, vlastní květy jsou oboupohlavné, úžlabní se 2mi listenci, obal je 5tidílný a úkrojky úzce vejčité. Plodem je měchýřek s vodorovně uloženými semeny.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Aellenia auricula

Roste v Íránu a střední Asii v podobě bohatě větveného polokeře. Dorůstá výšky 0,3 - 1m. Větvě bývají světlé. Listy jsou vejčité až prakticky kulaté, dlouhé až 6cm, kožovité a sivozelené. Květenství je latnaté, listeny široké, zpravidla prakticky kulaté s hrotem, listence jsou kratší obalu, cípy obalu jsou vejčité, na okraji úzce blanité, křídla jsou velká, nažloutlá, ledvinitá, překrývají se a obal je včetně křídel široký 1,5 - 2cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Caroxylon auriculum, Salsola auricula, Salsola moquiniana

Aellenia glauca

Roste v Číně, střední Asii, Kavkaze a Turecku v podobě polokeře. Dorůstá výšky 30 - 50cm. Kmínky jsou vzpřímené, větvené již od báze. Větve jsou rozkladité a šedozelené. Listy jsou 1/2kulaté, ostré, dlouhé 1,5 - 3cm, široké 2 - 3mm a báze je mírně sbíhavá. Květenstvím je klas, listeny jsou vejčité, na okraji blanité, listence kratší, špičaté, úkrojky obalu pod křídlem za plodu zvětšené, báze rozšířená, křídlo blanité, kulaté až obvejčité a žlutozelené.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Salsola glauca


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020