zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 508x

Tropické byliny : Magnoliopsida / Caryophyllales / Amaranthaceae / Aerva

Aerva javanica

Roste od Kapverdských ostrovů přes severní Afriku, dále po Mosambik a na východ až do Myanmaru v podobě dvoudomého polokeře. Dorůstá výšky 0,3 - 1,5 (i 1,6)m. Větve jsou vystoupavé, čárkované a nažloutle plstnaté. Listy jsou střídavé, tvaru kulatého až čárkovitého, na povrchu jsou plstnaté, mohou být podvinuté a jsou prakticky zcela nebo téměř přisedlé. Kvete v hustém terminálním klasu (samčí je užší) s délkou do 10cm, šířkou 1cm, vlastní květy jsou bílé či narůžovělé, samčí mají korunní lístky dlouhé 1,5 - 2,2mm a samičí 2 - 3mm. Plodem je zploštělá tobolka délky 1 - 1,5mm a obsahuje kulatá hnědá semena délky 0,9 - 1,25mm.

Vyhovují ji okraje cest v chudé dobře propustné půdě.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Achyranthes alopecuroides, Achyranthes incana, Achyranthes javanica, Achyranthes lanceolata, Achyranthes persica, A. aegyptiaca, A. alopecuroides, A. incana, A. javanica var. latifolia, A. ovata, A. persica, A. persica var. latifolia, A. platyphylla, A. suaveolens, A. tomentosa, A. trichophylla, A. wallichii, Celosia lanata var. latifolia, Illecebrum javanicum, Iresine javanica, Iresine persica, Uretia persica

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Aerva

Roste v tropech, zejména v Africe a Madagaskaru v podobě trvalky nebo polokeře (i keře). Může být i šplhavý. Listy jsou vstřícné nebo střídavé, celokrajné. Květenství tvoří klásky, i latnaté, vlastní květy mohou být obou- i jednopohlavné s 2mi listenci a tyčinek je 5. Plodem je zploštělý měchýřek s černými ledvinitými semeny.

Vyhovují ji suché kamenité dobře propustné půdy na plném slunci.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020