zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 38x

Tropické keře : Magnoliopsida / Ericales / Ericaceae / Agarista

Agarista buxifolia

Roste na Réunionu, možná i Madagaskaru v podobě chudě větveného keře až nízkého stromu. Dorůstá výšky 0,2 - 3m. Listy jsou jednoduché, střídavé, vejčité a u báze srdčité. Květenství je hroznovité, terminální, vlastní květy jsou malé, baňkovité, s 5ti zpětně zahnutými cípy a barva je růžová až červená. Je jedovatá.

Vyhovují mu kamenitá i lávová holá místa.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Agarista

Patří mezi stálezelené keře. Listy jsou kožovité a celokrajné. Květenstvím je převislá hroznovitá lata a vlastní květy mají 5tilaločnou korunu. Plodem je tobolka.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Ericaceae (Vřesovcovité)

Patří sem byliny, keře a při představě typického představitele vřesu dokonce možná překvapivě i stromy. Řadí se sem na 70 rodů s 2500 druhy. Roste převážně na severní polokouli. Listy obvykle vyrůstají střídavě, nemají řapík a mohou být tvořeny šupinami nebo jehličkami. Mají často kožovitý povrch. V drtivé většině na zimu neopadávají, jsou vždyzelené. Květy jsou oboupohlavné se 4 - 5ti okvětními lístky. Nejčastějšími květenstvími jsou hrozny, okolíky a chocholíky.

Rostlinám vyhovují kyselé půdy s menším obsahem živin. Díky tomu se často vyskytují v lesích, rašeliništích, atp.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019