zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 143x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae / Agropyron

Agropyron cristatum

Roste na prériích USA a Kanady. Dorůstá výšky (30 -) 35 - 50 (i 56)cm. Listy mají šířku do 8mm. Květenství je dlouhé 2 - 7cm, klásky jsou dlouhé 0,8 - 1,5cm a jsou tvořené 3 - 5ti květy. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: A. aristatum, A. brandzae, A. brandzae subsp. ciliatum, A. brandzae var. nyaradyanum, A. bulbosum var. ciliatum, A. bulbosum var. dunense, A. bulbosum var. dunensis, A. cristatiforme, A. cristatum f. calvum, A. cristatum f. hirsutissimum, A. cristatum f. imbricatum, A. cristatum f. pectiniforme, A. cristatum f. villosum, A. cristatum subsp. brandzae, A. cristatum subsp. erikssonii, A. cristatum subsp. imbricatum, A. cristatum subsp. incanum, A. cristatum subsp. kazachstanicum, A. cristatum subsp. pectinatum, A. cristatum subsp. pinifolium, A. cristatum subsp. ponticum, A. cristatum subsp. puberulum, A. cristatum subsp. sabulosum, A. cristatum subsp. sclerophyllum, A. cristatum subsp. stepposum, A. cristatum subsp. tarbagataicum, A. cristatum var. baicalense, A. cristatum var. calvum, A. cristatum var. erikssonii, A. cristatum var. glabriglume, A. cristatum var. glabrispiculatum, A. cristatum var. hirsutissimum, A. cristatum var. imbricatum, A. cristatum var. incanum, A. cristatum var. macranthum, A. cristatum var. pectinatum, A. cristatum var. pectiniforme, A. cristatum var. pluriflorum, A. cristatum var. submuticum, A. cristatum var. villosum, A. dagnae, A. erickssonii, A. imbricatum, A. incanum, A. karadaghense, A. karataviense, A. kazachstanicum, A. lavrenkoanum, A. lavrenkoanum var. imbricatum, A. lavrenkoanum var. pectinatum, A. litvinovii, A. muricatum, A. pachyrhizum, A. pectinatum, A. pectinatum f. calvum, A. pectinatum f. elatius, A. pectinatum var. dagnae, A. pectinatum var. daralaghezicum, A. pectinatum var. gluma-villosa, A. pectinatum var. imbricatum, A. pectinatum var. puberulum, A. pectinatum var. stepposum, A. pectinatum var. submuticum, A. pectiniforme f. barbatum, A. pectiniforme subsp. baicalense, A. pectiniforme subsp. brandzae, A. pectiniforme subsp. sabulosum, A. pinifolium, A. ponticum, A. puberulum, A. pumilum, A. sclerophyllum, A. stepposum, A. tarbagataicum, Bromus cristatus, Costia cristata, Costia imbricata, Cremopyrum cristatum var. calvum, Cremopyrum pectinatum, Cremopyrum pectinatum f. calvum, Cremopyrum pectinatum var. calvum, Elymus pectinatus, Eremopyrum cristatum, Eremopyrum cristatum var. imbricatum, Eremopyrum cristatum var. pectinatum, Eremopyrum cristatum var. puberulum, Festuca pectiniformis, Kratzmannia cristata, Kratzmannia imbricata, Kratzmannia pectinata, Secale pumilum, Triticum caucasicum, Triticum cristatum, Triticum hirsutum, Triticum muricatum, Triticum pectinatum, Triticum puberulum, Triticum pumilum, Zeia cristata

Na hnojení travin a ničení plevelů doporučuji:
Trávníkové hnojivo s herbicidy TRAVIN 0, 8kg / TRAVIN - Trávníkové hnojivo s HERBICIDY
za 105,00 Kč s DPH.

Popis rodu Agropyron

Pochází z Evropy (hlavně středozemí) a Asie. Introdukována byla i jinam, např. do Severní Ameriky. Patří mezi trvalky. Roste v trsech, obvykle s oddenky. Dorůstá nejčastěji výšek 0,15 - 1,5m. Listy jsou ploché nebo svinuté a mají šířku 0,12 - 1cm. Na vnější straně listu je při bázi umístěn jazýček. Kvete v kláscích, které tvoří klas (často hřebenitý). Klásky jsou zploštělé a tvoří je obvykle 3 - 8 květů. Plodem je obilka.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Poaceae (Lipnicovité)

Řadí se sem na 400 rodů s cca 10 000 druhy. Pokud se rozhlédnete kolem sebe, tak všude spatříte zástupce této čeledi. Patří sem totiž všechny trávy (včetně obilovin a pícnin). Sami dobře uhodnete, že sem tedy budou patřit jednoletky, dvouletky i trvalky a že se jedná o byliny a jednodomé rostliny. Dále sem patří ale i dřeviny typu bambus a občas i liány. Díky univerzálnosti zástupce nalezenete na celé zemi a to i v téměr všech výškových pásmech a místech. Rádi se shlukují do trsů. Existují následující podčeledi:

Rostlinu většinou tvoří duté stéblo s kolénky. Pod zemí vytváří obvykle tenké kořínky ve svazečcích. Listy jsou většinou bez řapíku, jsou jednoduché čárkovitě nebo úzce kopinatě tvarované, občas ostře prohnuté podle střední žilky (žilnatina je souběžná), umístěné především v přízemní listové růžici. Květy bývají oboupohlavné, nečastěji seskupené do klásků (obdařených na spodní straně dvěmi plevami). Ty zase jsou seskupené ve stažené latě. Nejčastějším plodem je obilka a dále třeba nažka nebo bobule i oříšek.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019