zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 92x

Jednoletky / Letničky : Magnoliopsida / Caryophyllales / Caryophyllaceae

Agrostemma (Koukol)

Existují 3 druhy. Pochází z Evropy, pravděpodobně z východního středozemí. Rodové jméno je odvozeno z řeckého agros = pole a stemma = věnec. V zemědělství je řazen mezi plevel.

Množí se semeny.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Agrostemma brachyloba

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Agrostemma githago (Koukol polní)

Roste ve středozemí po Sibiř, Turecko a Írán jako jednoletka až trvalka. Dorůstá výšky 0,3 - 0,7 (i 1)m. Je pokrytý jemnými chloupky. Vstřícné listy jsou ve spodní části úzce kopinaté, v horní již pouze čárkovité, oboustranně zašpičatělé, chlupaté se 3mi žilkami, dlouhé 5 - 13cm, široké 0,3 - 1cm a vyrůstají vstřícně. Lodyha je mírně větvená, každá část je zakončena jediným květem sytě růžové barvy s bílým středem a tmavěfialovým žálkováním (2 - 3 žilek) tvořeným 5ti okvětními lístky, v průměru má 2,5 - 5cm a vyrůstá z 10tižilného kalichu velikosti 4 - 5cm. Plodem je tobolka velikosti 1,5cm obsahující velké množství jedovatých semen délky 3 - 3,5mm. Patří mezi chráněné druhy C1. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovují mu pole, okraje cest, železniční tratě, atp. na plném slunci v sušší půdě.

Množí se semeny vysévanými do sušší půdy.

AgrostemmaGithago.jpg
720 x 960 px
401.38 kB AgrostemmaGithago2.jpg
1024 x 768 px
101.28 kB

Kvete v měsících:    123456789101112

Agrostemma gracile

Patří mezi jednoletky. Dorůstá výšky 30 - 50cm. Stonek je vzpřímený a jednoduše větvený. Listy jsou úzce čárkovité, dlouhé do 7cm. Květy mají velikost3 - 4cm a kalich má velikost 3cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019