zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 165x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae / Agrostis

Agrostis canina (Psineček psí)

Roste v Evropě. Dorůstá výšky 15 (s květem 70)cm. Kvete zelenými květy. Plodem je obilka. Existuje vnitrodruhový taxon:

Vyhovují mu vlhčí půdy na plném slunci nebo v polostínu.

Množí se semeny.

AgrostisCanina.jpg
1167 x 875 px
420.84 kB

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Agraulus caninus, Agraulus pallidus, Agrestis canina, A. alba f. aristata, A. alba var. aristata, A. canina f. fasciculata, A. canina f. pudica, A. canina f. varians, A. canina f. vinealis, A. canina subsp. aspromontana, A. canina subsp. fascicularis, A. canina subsp. granatensis, A. canina subsp. monteluccii, A. canina var. alpina, A. canina var. arenosa, A. canina var. decipiens, A. canina var. fascicularis, A. canina var. humilis, A. canina var. hybrida, A. canina var. mutica, A. canina var. nivea, A. canina var. nobilis, A. canina var. pudica, A. canina var. stolonifera, A. canina var. transsilvanica, A. canina var. varians, A. fascicularis, A. geniculata, A. glaucina, A. hybrida, A. mutabilis, A. nivea, A. nobilis, A. pallida, A. setacea var. glaucina, A. sudavica, A. transsilvanica, A. varians, A. violaceopurpurea, A. wightii, Avena canina, Milium caninum, Trichodium arenosum, Trichodium caninum, Trichodium caninum var. turfosum, Trichodium diffusum, Trichodium glaucinum, Trichodium hybridum, Trichodium kitaibelii, Trichodium transsilvanicum, Vilfa hybrida

Na hnojení doporučuji:
Kravský hnůj 3kg / Pravý kravský hnůj
za 95,00 Kč s DPH.

Popis rodu Agrostis

Roste obvykle v trsech. Výška dosahuje 0,05 - 1m. Listy jsou ploché, široké 0,2 - 10mm. Kvete v kláscích tvořících latu. Plodem je obilka.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Poaceae (Lipnicovité)

Řadí se sem na 400 rodů s cca 10 000 druhy. Pokud se rozhlédnete kolem sebe, tak všude spatříte zástupce této čeledi. Patří sem totiž všechny trávy (včetně obilovin a pícnin). Sami dobře uhodnete, že sem tedy budou patřit jednoletky, dvouletky i trvalky a že se jedná o byliny a jednodomé rostliny. Dále sem patří ale i dřeviny typu bambus a občas i liány. Díky univerzálnosti zástupce nalezenete na celé zemi a to i v téměr všech výškových pásmech a místech. Rádi se shlukují do trsů. Existují následující podčeledi:

Rostlinu většinou tvoří duté stéblo s kolénky. Pod zemí vytváří obvykle tenké kořínky ve svazečcích. Listy jsou většinou bez řapíku, jsou jednoduché čárkovitě nebo úzce kopinatě tvarované, občas ostře prohnuté podle střední žilky (žilnatina je souběžná), umístěné především v přízemní listové růžici. Květy bývají oboupohlavné, nečastěji seskupené do klásků (obdařených na spodní straně dvěmi plevami). Ty zase jsou seskupené ve stažené latě. Nejčastějším plodem je obilka a dále třeba nažka nebo bobule i oříšek.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019