zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 474x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae / Poa

Poa annua (Lipnice roční)

Pochází ze severní polokoule. Roste jako jednoletky i trvalka. Zřejmě se jedná o hybrid P. supina a P. infirma. Roste v trsech. Dorůstá výšky (6 -) 15 - 25 (i 50)cm. Stonky jsou přímé až šikmé, často kruhovitě poléhavé. Listy jsou ploché, hladké, dlouhé 5 - 15cm a široké do 5mm a jazýček nejhořejšího stébelného listu dlouhý (1,8 -) 2 - 4mm. Kvete v řídkých 3úhelníkovitě tvarovaných latech dlouhých až 10cm, klasy jsou zelené až nafialovělé a prašníky jsou dlouhé 0,6 - 0,8 (i 1,2)mm. Dobře snáší sešlapávání. Existuje vnitrodruhový taxon:

Roste na loukách, okrajích komunikací, atp.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Aira pumila, Catabrosa pumila, Ochlopoa annua, P. aestivalis, P. algida, P. annua f. ovalis, P. annua f. purpurea, P. annua f. reptans, P. annua var. annua, P. annua var. aquatica, P. annua var. eriolepis, P. annua var. reptans, P. annua var. rigidiuscula, P. annua var. sericea, P. bipollicaris, P. hohenackeri, P. meyenii, P. ovalis, P. puberula, P. royleana

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Poa

cenikceny již od 55,00 Kč s DPH

Pochází zejména z teplejších částí na severní polokouli. Může se jednat o jednoletky i trvalky. Pod zemí vytváří oddenky. Stonkem je úzké stéblo. Listy má úzké.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Poaceae (Lipnicovité)

Řadí se sem na 400 rodů s cca 10 000 druhy. Pokud se rozhlédnete kolem sebe, tak všude spatříte zástupce této čeledi. Patří sem totiž všechny trávy (včetně obilovin a pícnin). Sami dobře uhodnete, že sem tedy budou patřit jednoletky, dvouletky i trvalky a že se jedná o byliny a jednodomé rostliny. Dále sem patří ale i dřeviny typu bambus a občas i liány. Díky univerzálnosti zástupce nalezenete na celé zemi a to i v téměr všech výškových pásmech a místech. Rádi se shlukují do trsů. Existují následující podčeledi:

Rostlinu většinou tvoří duté stéblo s kolénky. Pod zemí vytváří obvykle tenké kořínky ve svazečcích. Listy jsou většinou bez řapíku, jsou jednoduché čárkovitě nebo úzce kopinatě tvarované, občas ostře prohnuté podle střední žilky (žilnatina je souběžná), umístěné především v přízemní listové růžici. Květy bývají oboupohlavné, nečastěji seskupené do klásků (obdařených na spodní straně dvěmi plevami). Ty zase jsou seskupené ve stažené latě. Nejčastějším plodem je obilka a dále třeba nažka nebo bobule i oříšek.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020