zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 657x

Popínavé, převislé a půdokryvné : Rosopsida / Ranunculales / Lardizabalaceae

Akebia (Akebie)

Pochází z Japonska.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Akebia quinata (Akebie pětičetná)

Pochází z Japonska, Koreje a Číny. Dorůstá výšky až 10 - 12m. Na zimu částečně opadává. Patří mezi jednodomé cizosprašné rostliny. Kmínek dřevnatí. Listy jsou dlanitě složené, 3 - 5 - 7mi četné. Vlastní lístky jsou pravidelně oválné, na konci i mírně zpětně vykrojené. Kvete v hroznech světle fialovými květy (samčí) a hnědočervenými (samičí). Okvětní lístky jsou vypoklé, složené tvoří sploštěnou kouli. Plodí nejdříve v 5ti letech. Plod je fialovězelený až fialový, eliptický, uvnitř dutý, dlouhý 10cm, široký 5cm, obsahuje bílý průhledný váček, který slouží jako válcový obal pro velké množství drobných černých semínek. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje ji plné světlo nebo polostín. Půda by měla být vlhká, lehká (písčitá), bohatá na živiny a snáší i sušší místa. Řez lépe snášejí pouze starší rostliny. Roste rychlostí 1,5 - 2m/rok.

Množí se semeny, kořenovými nebo letními řízky a také vlnkovitým hřížením jednoletých výhonů.

AkebiaQuinata.jpg
1167 x 875 px
364.36 kB AkebiaQuinata2.jpg
1024 x 768 px
80.24 kB AkebiaQuinata3.jpg
600 x 900 px
322.53 kB

Kvete v měsících:    123456789101112

Akebia trifoliata (Akebie trojčetná)

Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Akebia x pentaphylla (Akébie pětilistá)

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019