zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 63x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Gentianales / Rubiaceae

Alberta

cenik ceny již od 20,00 Kč s DPH

Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Alberta magna

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Pochází z KwaZulu-Natalu v JAR. Roste v podobě stromu. Dorůstá výšky 5 - 10 (i 13)m. Borka je světlešedá, v mládí hladká, později zdrsní. Vytvář palisty. Vstřícné listy mají eliptický až mírně obvejčitý tvar se zaobleným koncem a zúženou bází, okraj je podvinutý, horní strana je lesklá, tmavězelená, spodní světlejší s vyniklou nažloutlou žilnatinou, celková délka je 7 - 13cm a šířka 3 - 5cm. Řapíky mají délku pouze 2 - 4mm. Kvete trubkovitými zahnutými květy červené barvy o délce až 3cm seskupenými do svazečků nebo lat. Plody jsou drobné, vejčité, dlouhé 5mm a v průměru mají 3mm. Kolem nich jsou jasné červené křídla.

Nevyhovuje ji sušší prostředí.

Množí se semeny nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Ernestimeyera


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019