zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 90x

Masožravé : Magnoliopsida / Caryophyllales / Droseraceae

Aldrovanda (Aldrovandka)

Existuje pouze jediný druh. Rod byl pojmenován na počest italského přírodovědce jménem Aldrovandi.

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Aldrovanda vesiculosa (Aldrovandka měchýřkatá/Aldrovanda měchýřkatá)

Roste v tropech a subtropech v Africe, Asii, Austrálii a Evropě, ale i jinde, u nás je pravděpodobně již vyhynulá a řadí se do kategorie A1. Lodyha volně plave pod hladinou a může být větvená. Dorůstá délky 10 - 30cm. Barva je žlutozelená až světlezelená. Listy vyrůstají v počtu 4 - 8 (i 10)ks v přeslenech o průměru 1 - 2cm, jsou dlouhé do 1,5cm a jsou ukončené pastí se štětinovitými výrsůtky z řapíku. Vlastní čepel je konkávní, škeblovitá, s mírně zubatými okraji, délka dosahuje 2 - 6mm a šířka 0,6 - 1cm. Kvete drobnými 5tičetnými bílými květy velikosti do 1cm objevujícími se na hladině. Plodem je tobolka o průměru 2 - 2,5mm a obsahuje drobná černá vejčitá semena.

Vyskytuje se v rybnících a tůních v mělkých stojatých nebo pomalu tekoucích teplých vodách v ideální teplotě 25°C (jinak v rozmezí 23 - 30°C). Přezimuje za pomocí pupenů (turionů), které se zároveň používají pro množení při teplotě 0 - 5°C.

Množí se stonkovými řízky nebo semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: A. generalis, A. verticillata, A. vesicaria, A. vesiculosa var. australis, A. vesiculosa var. duriaei, A. vesiculosa var. verticillata, Drosera aldrovanda


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019