zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 20x

Masožravé : Magnoliopsida / Caryophyllales / Droseraceae / Aldrovanda

Aldrovanda vesiculosa (Aldrovandka měchýřkatá/Aldrovanda měchýřkatá)

Roste v tropech a subtropech v Africe, Asii, Austrálii a Evropě, ale i jinde, u nás je pravděpodobně již vyhynulá a řadí se do kategorie A1. Lodyha volně plave pod hladinou a může být větvená. Dorůstá délky 10 - 30cm. Barva je žlutozelená až světlezelená. Listy vyrůstají v počtu 4 - 8 (i 10)ks v přeslenech o průměru 1 - 2cm, jsou dlouhé do 1,5cm a jsou ukončené pastí se štětinovitými výrsůtky z řapíku. Vlastní čepel je konkávní, škeblovitá, s mírně zubatými okraji, délka dosahuje 2 - 6mm a šířka 0,6 - 1cm. Kvete drobnými 5tičetnými bílými květy velikosti do 1cm objevujícími se na hladině. Plodem je tobolka o průměru 2 - 2,5mm a obsahuje drobná černá vejčitá semena.

Vyskytuje se v rybnících a tůních v mělkých stojatých nebo pomalu tekoucích teplých vodách v ideální teplotě 25°C (jinak v rozmezí 23 - 30°C). Přezimuje za pomocí pupenů (turionů), které se zároveň používají pro množení při teplotě 0 - 5°C.

Množí se stonkovými řízky nebo semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: A. generalis, A. verticillata, A. vesicaria, A. vesiculosa var. australis, A. vesiculosa var. duriaei, A. vesiculosa var. verticillata, Drosera aldrovanda

Na okyselení půdy a přihnojení doporučuji:
FLORIA Okyselovač půdy a kapalné hnojivo pro azalky a rhododendrony 1, 2 l / Okyselovač půdy a kapalné hnojivo pro květiny
za 89,00 Kč s DPH.

Popis rodu Aldrovanda

Existuje pouze jediný druh. Rod byl pojmenován na počest italského přírodovědce jménem Aldrovandi.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019