zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 72x

Ovoce : Magnoliopsida / Gentianales / Rubiaceae

Alibertia (Alibertie)

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Alibertia edulis

Roste v nížinách střední a Jižní Ameriky. Dorůstá výšky 2 - 6m. Patří mezi stálezelné dvoudomé nízké stromy nebo keře. Vstřícné listy vejčitého až široce kopinatého tvaru s krátkou špičkou mají lesklý kožovitý tmavězelený povrch občas s mírně zvlněným okrajem. Délka dosahuje 28cm a šířka 14cm. Vytváří také opadavé kopinaté nebo trojúhelníkové palisty délky 1cm a šířky 0,5cm. Kvete bílými stopkatými odděleně samčími nebo samičími květy o průměru do 3cm se 4 - 5ti okvětními lístky ve skupinách 2 - 8ks. Plodem je bobule kulatého nebo vejčitého tvaru (trochu podobná citrónu) velikosti 6 - 7cm. Povrch je lesklý, žlutý a kožovitý. Dužina má trloušťku do 7mm a uvnitř ní jsou natěsnaná hranatá semena velikosti až 2cm se žlutooranžovým sladkokyselým míškem.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020