zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 8x

Skalničky : Magnoliopsida / Lamiales / Boraginaceae / Alkanna

Alkanna frigida

Roste v Íránu. Povrch je drsně ochlupený, bledězelený. Přízemní listy jsou podlouhlé, špičaté, lodyžní listy jsou úzce kopinaté a tupé. Květenstvím je hrozen, vlastní květy mají špičaté cípy, i koruna je cípatá.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. frigida var. pallida

Popis rodu Alkanna

Plodem je tvrdka. Nejznámějším druhem je A. tinctoria.

Množí se semeny, dělením nebo kořenovými řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Boraginaceae (Brutnákovité)

Existuje v ní 100 - 150 rodů a na 2000 druhů. Patří mezi jednoletky i trvalky. Jedná se nejčastěji o byliny, dále keře, stromy i liány. Povrch bývá opatřený chloupky nebo je jinak zdrsnělý. Zpravidla střídavé listy bývají celokrajné bez výkrojků a bez palistů. Mívají různé velikosti v závislosti na vzdálenosti od země. Květy jsou obvykle oboupohlavné, zvonkovitě až trubkovitě tvarované a vyrůstají ve vijanu. Plodem je jednosemenná tvrdka, peckovice nebo tobolka. Mezi nejznámější zástupce patří Brutnák, Plicník nebo Kostival.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020