zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 88x

Zelenina : Liliopsida / Asparagales / Alliaceae / Allium

Allium angulosum (Česnek hranatý)

Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 20 - 50 (i 60)cm. Pod zemí vytváří málo vyvinutou cibuli s tlustým oddenkem. Stonek je v horní části hranatý. Listy vyrůstají pouze od paty stonku v počtu 4 - 6ks. Jsou ploché, čárkovité, kýlnaté, žlábkovité, dlouhé 10 - 25cm, široké 1,5 - 6 a toulec je neopadavý, dlouhý 1cm s 2 - 5ti cípy. Kvete růžovými květy v lichookolíku bez cibulek. Plodem je kulovitá tobolka obsahující černá semena.

Vyhovují mu vlhčí pastviny, okraje vodních ploch s půdou bohatou na živiny a dusík. Dobře snáší i období sucha.

AlliumAngulosum.jpg
600 x 801 px
311.19 kB

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: A. acutangulum, A. acutangulum var. senescens, A. angulare, A. angulatum, A. angulosum, A. angulosum subsp. latifolium, A. angulosum var. danubiale, A. angulosum var. latifolium, A. calcareum, A. danubiale, A. flavescens var. stramineum, A. inodorum, A. laxum, A. lusitanicum, A. microcephalum, A. odorum, A. reticulatum, A. senescens, A. stramineum, A. triquetrum, A. uliginosum, Cepa angulosa, Maligia fastigiata, Xylorhiza angulosa

Popis rodu Allium

cenikceny již od 11,00 Kč s DPH

Kromě kuchyňského česneku v tomto rodě naleznete např. i cibuli, pažitku a pór.

Vyhovuje jim plné slunce a sušší lehčí dobře propustná půda. Hnojení by mělo obsahovat síru, díky které vytváří své typické aroma.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019