zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 1x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Fagales / Casuarinaceae / Allocasuarina

Allocasuarina fraseriana

Roste v Austrálii v podobě stromu. Dorůstá výšky 5 - 15m. Větve jsou vystoupavé, dlouhé do 30cm, články dlouhé 0,7 - 1,5cm, široké 0é,8 - 1,3mm, zuby po 6 - 8, mírně odstálé, dlouhé 0,7 - 1,2mm. Samčí klasy dlouhé 3 - 8cm, mají 6 - 8 přeslenů/1cm, šištice bývají krátce válcovité, min. v mládí ochlupené, stopky dlouhé do 3,2cm, tělo dlouhé 1,5 - 4cm, široké 1,5 - 2,2cm, listence špičaté. Semena jsou okřídlená a dlouhá 0,9 - 1cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Casuarina fraseriana, Casuarina nana, Casuarina stricta var. fraseriana

Popis rodu Allocasuarina

Pochází z Austrálie. Roste v podobě jednodomého nebo dvoudomého stromu či keře. Samčí květenství jsou krátká anebo tvoří prodloužené klasy. Samičí jsou umístěné na krátkých postranních větvích anebo jsou téměř přisedlé. Šištice jsou stopkaté nebo přisedlé. Semena jsou křídlatá.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020