zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 26x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Fagales / Casuarinaceae / Allocasuarina

Allocasuarina rigida

Roste v Austrálii v podobě dvoudomého keře. Dorůstá výšky 0,5 - 4m. Borka je hladká. Větve jsou vystoupavé, dlouhé až 33cm, mají 7 - 10 zakřivených až vzpřímených zubů o délce 0,4 - 1,3mm. Samčí klasy jsou dlouhé 1 - 7 (i 9)cm, mají 4 - 7 přeslenů/1cm, listence vytrvávající, šištice válcovité až vejčité, ochlupené, stopky dlouhé 2 - 9mm, tělo dlouhé 0,8 - 2,7cm, široké 0,7 - 1,4cm, listence uťaté až tupé. Semena jsou okřídlená a dlouhá 3 - 7,5mm. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Casuarina distyla var. rigida, Casuarina rigida, Casuarina stricta var. rigida

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Allocasuarina

Pochází z Austrálie. Roste v podobě jednodomého nebo dvoudomého stromu či keře. Samčí květenství jsou krátká anebo tvoří prodloužené klasy. Samičí jsou umístěné na krátkých postranních větvích anebo jsou téměř přisedlé. Šištice jsou stopkaté nebo přisedlé. Semena jsou křídlatá.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019