zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 18x

Byliny : Magnoliopsida / Ericales / Ericaceae

Allotropa

Existuje pouze 1 druh.

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Allotropa virgata

Roste v Severní Americe jako trvalka postrádající chlorofyl. Živiny získávají od sousední zelené rostliny ve spolupráci s houbou čirůvky větší, se kterou žije v symbióze. Dorůstá výšky 10 - 50cm. Pod zemí vytváří oddenek s křehkými kořeny. Stonek je bílý a červeně proužkovaný. Listy jsou šupinovité, úzce kopinaté, bílé, občas s červenými okraji, dlouhé (0,5 -) 2 - 3,5cm. Květenstvím je bohatý hrozen, listeny jsou dlouhé do 3cm, vlastní květy zpravidla postrádají kališní lístky (když jsou vyvinuté, tak v počtu 2 - 4ks), koruna je 5tičetná, bílá, kalíškovitá a korunní lístky jsou konkávní. Plodem je pukající tobolka délky 4 - 7mm s 5ti pouzdry obsahující mnoho drobných semen.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021