zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 1075x

Sukulenty : Liliopsida / Asparagales / Asphodelaceae / Haworthia

Haworthia attenuata

cenik ceny již od 40,00 Kč s DPH

Pochází z Eastern Cape, JAR. Jedná se o vhodnou rostlinu pro začátečníky. Snáší drobné pěstitelské přehmaty. Existuje vnitrodruhový taxon:

Možno ji pěstovat ve stínu (bude zelenější), nebo i na slunci. Pak se bude vybarvovat do červena. Zasychání špiček listů je signálem nadbytku slunce. V dospělosti vytváří silné trsy, které působí velice dekorativně.

Množí se vegetativně dělením jednotlivých trsů. Zimovat pokud možno na světlem stanovišti, bez zálivky při teplotách kolem 10°C.

HaworthiaAttenuata.jpg
1127 x 845 px
264.48 kB HaworthiaAttenuata2.jpg
1024 x 768 px
296.24 kB HaworthiaAttenuataRadula.jpg
800 x 600 px
141.85 kB HaworthiaAttenuataWideZebra.jpg
991 x 816 px
112.55 kB

Synonyma: Aloe attenuata, Aloe attenuata var. clariperla, Aloe attenuata var. minor, Aloe clariperla, Aloe radula, Apicra attenuata, Catevala attenuata, Catevala tisleyi, H. argyrostigma, H. attenuata f. britteniana, H. attenuata f. caespitosa, H. attenuata f. clariperla, H. attenuata var. argyrostigma, H. attenuata var. britteniae, H. attenuata var. britteniana, H. attenuata var. caespitosa, H. attenuata var. clariperla, H. attenuata var. deltoidea, H. attenuata var. inusitata, H. attenuata var. linearis, H. attenuata var. minissima, H. attenuata var. odonoghueana, H. attenuata var. uitewaaliana, H. britteniana, H. clariperla, H. fasciata var. caespitosa, H. pumila subsp. attenuata, H. tisleyi

Do substrátu doporučuji použít:
Agroperlit
za 5,00 Kč s DPH.

Popis rodu Haworthia

cenikceny již od 40,00 Kč s DPH

Pochází z JAR. Rodové jméno bylo vybráno na počest anglického entomologa a botanika jménem Andrian Hardy Haworth (1767 - 1833). Připomínají svým tvarem a svými trojúhelníkovými protáhlými špičatými bradavičnatými listy Aloe.

Vyšší letní teploty zastavují rostlinám růst. Přezimujte při teplotách kolem 7 - 15°C. Občas dochází ke ztrátě kořenů. V tomto případě stačí rostlinu přemístit do nové zeminy na zastíněné místo, zbavit rostlinu zbývajících kořenů a po objevení nových kořenů obnovte zálivku.

Množí se řízky nebo semeny, která bohužel rychle ztrácejí klíčivost.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019