zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 25x

Trvalky : Liliopsida / Liliales / Liliaceae / Alstroemeria

Alstroemeria crispata

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Alstroemeria

Je pojmenována po švédském baronovi Clas Alströmerovi. Pochází z Jižní Ameriky. Jedním centrem je Čile, dalším východní Brazílie. Všechny jsou to dlouhověké rostliny s vyjímku A. graminea (jednoletka z pouště Atacama, Čile). Dorůstá výšek od několika cm po 1,5m. Zvonové květy jsou hodně podobné liliím. Také pochází ze stejné čeledě. Stejně tak existuje velké množství kultivarů a barevných kombinací.

Většina druhů je mrazuvzdorná, ale přesto je vhodné rostliny na zimu zakrývach např. chvojím a dále chránit před vlhkem.

Množí se dělením trsů nebo semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019