zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 50x

Tropické keře : Magnoliopsida / Amborellales / Amborellaceae

Amborella

Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Amborella trichopoda

Patří mezi endemity Nové Kaledonie. Druh je starý až 130 mil. let a jedná se tak o dosud nejstarší rostoucí krytosemennou rostlinu. Roste v podobě keře nebo nízkého stromu a patří mezi dvoudomé rostliny. Dorůstá výšky až 8m. Vstřícné 2řadé listy jsou jednoduché, bez palistů, kožovité, stálezelené, dlouhé 8 - 10cm. Květy jsou jednopohlavné (zakládají se obě pohlaví, ale pouze jedno se vyvine), mají světlou béžovou barvu, průměr 3 - 4mm, 5 - 8 okvětních plátků a jsou seskupené do 2 - 30tičetného úžlabního květenství. Plody se podobají peckovici.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021