zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 21x

Popínavé, převislé a půdokryvné : Magnoliopsida / Vitales / Vitaceae / Ampelopsis

Ampelopsis vitifolia

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. aegirophylla

Popis rodu Ampelopsis

Rodové jméno pochází z řeckého slova ampelos, které znamená víno. Patří mezi popínavé liány. Na lodyze vytváří ovíjivé úponky pro přichytávání. Listy jsou jednoduché, dlanité, laločnaté, bíle tečkované. Květy jsou nenápadné. Podplodní terč je pohárkovitý, výrazně rozlišený od semeníku a vlastní plody jsou sušší, zpravidla namodralé až téměř černé.

Vyhovuje mu plné slunce nebo částečný stín s vlhkou půdou. Po uzrání plodů je doporučován hluboký řez. Není příliš odolný vůči mrazům.

Množí se řízkováním nebo hřížením.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
© Aleš Kyral 2007 - 2022