zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 66x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae

Anagyris (Palník/Anagyris)

Roste ve středozemí a na Kanárských ostrovech v podobě opadavého keře podobného štědřenci. Listy jsou 3četné. Plodem je podlouhlý zploštělý asymetricky zaškrcovaný stopkatý pukavý lusk.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Anagyris foetida (Palník páchnoucí/Anagyris páchnoucí)

Roste v teplých částech Evropy a v Malé Asii v podobě vzpřímeného opadavého keře. Dorůstá výšky 1 - 3 (i 4)m. Větve jsou v mládí ochlupené. Palisty jsou drobné, listy jsou 3četné, lístky jsou eliptické, špičaté, tmavězelené, ochlupené, dlouhé (0,6 -) 4 - 7 (i 8)cm, široké 0,3 - 2 (i 3)cm a na spodní straně šedozelené. Kvete žlutými květy s nahnědlou skvrnou na pavéze v 2 - 12 (i 20)tičetných hroznech s délkou do 7,5cm, kalich je zvonkovitý, má 5 cípů, koruna je dlouhá 2 - 2,5cm, pavéza je kratší křídel i člunku. Plodem je 10 - 20cm dlouhý, 2cm široký zahnutý zploštělý lusk délky 7 - 20cm, šířky 1 - 2cm obsahující fialová nebo žlutá semena. Vydává nepříjemný zápach. Patří mezi ohrožené druhy.

Vyhovuje mu plné slunce, křovité stráně a kamenité půdy. Zimuje při teplotě 10°C.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Anagyris latifolia

Roste na ostrově Gran Canaria v podobě poloopadavého keře. Dorůstá výšky 3 - 5m. Větve jsou v mládí zprohýbaně propletené a kolénkaté. Listy jsou 3četné, řapíky dlouhé 2 - 3cm, vlastní lístky krátce řapíčkaté, tlusté, mírně kopinaté, tmavězelené, dlouhé do 5cm a na spodní straně namodralé. Květenstvím je krátký postranní hrozen, květy jsou žluté a kalich pohárkovitý s 5ti velkými zuby. Plodem je hnědý až 10cm dlouhý lusk.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019