zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 197x

Subtropické byliny : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae

Anastatica (Choulivka)

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Anastatica hierochuntica (Choulivka jerišská/Růže z Jericha)

Vyskytuje se v písčitých oblastech Egypta, Arábie, Sýrie a Palestiny, paradoxně ne však v okolí Jericha. Patří mezi jednoletky. Dorůstá výšky 10 - 20cm. Kořeny jsou mělké. Stonek je bohatě větvený již od země. Listy jsou střídavé, podlouhlé, plynule přeházejí v řapík, okraj je tupě pilovitý, později opadávají. Kvete samostatnými květy proti listům nebo v krátkých chudých hroznech. Kalich je huňatý, okvětní lístky jsou 4. Plodem je tobolka obsahující semena. V suchu se pak rostlina schoulí do klubka. Při vložení do vody se brzy větve opět narovnají a rozloží. Tuto schopnost rostlina zachovává po dobu mnoha let (údajně i 4000 let).

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Myagrum hierochunticum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019