zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 68x

Subtropické byliny : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae

Anchonium

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Anchonium billardieri

Roste v Libanonu, Izraeli a Sýrii. Povrch je šedozelený a žláznatý. Bazální listy jsou podlouhlé, sbíhavé, zvlněné a zubaté. Květenstvím je dlouhý hrozen. Plodem je žláznatý drsná kopinatá šešule.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Anchonium elichrysifolium

Roste v Arménii, Íránu a Kavkaze. Povrch je šedý. Lodyha je řídce větvená. Listy jsou úzké, až čárkovité a celokrajné. Květenstvím je krátký hrozen. Plodem je vodorovná až převislá plstnatá čárkovitá a válcovitá šešule. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. brachycarpum, A. elichrysifolium subsp. cilicicum, A. elichrysifolium subsp. glandulosum, A. elichrysifolium subsp. persicum, A. elichrysifolium var. brachycarpum, A. elichrysifolium var. persicum, A. persicum, A. tournefortii, Cheiranthus persicus, Matthiola persica, Sterigma elichrysifolium


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019